DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym w jaki sposób możemy chronić nasz wspólny dom – naszą Ziemię, naszą planetę. Dla dobra nas wszystkich warto się zastanowić, jak pomoc „Pani Ziemi”, aby ten nasz dom – nasza Ziemia była piękna, zdrowa i czysta.
Z okazji tego święta w Przedszkolu Samorządowym W Mełnie odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dowiedziały się również o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Dzieci na dzisiejszych zajęciach poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów oraz zapoznały się z pojęciem „recykling. Każda grupa przedszkolaków wykonała piękne prace plastyczne na temat ekologii, segregacji śmieci oraz ratowania naszej planety. Dzisiejszy dzień był dla naszych przedszkolaków bardzo interesujący . Wszystkie dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o naszej Ziemi.